14 yaşımdayken birçok genç gibi kısmi bir yetişkin gibi hissettim. Araba süremedim, ama bir cumartesi gecesi arkadaşlarımla alışveriş merkezine tek başıma gidebilirdim. Odamda erkek çocuk sahibi olma iznim yoktu, ama gizlice, evin diğer bölümlerinde onlarla sevişmek için adil bir şekilde paylaştım. Bir sütyen giymiştim, ama kurumaya takıldığını gören herkes için utandı. Öyleyse korkularımı hayal et…

Birinci sınıftan sonraki yaz, bir ayını Montana’da gönüllü olarak çalışan bir düzine lise öğrencisi ile geçirdim. Yellowstone’a gittik ve Old Faithful’ı takdir etmek için yola çıktık. Bir geri dönüşte kamp alanına giderken, bazı bizonlar ve elkler görmeyi umduk, ama boz ayı ya da kurtlar görmeyi ummadık. İz karışımı, sosisli sandviç ve Uno paketleriyle doluyduk.

Çadırlarımızı açtıktan ve Nalgene şişelerimizi kaynak suyu ve iyot tabletleriyle doldurduktan birkaç saat sonra bir bekçi geldi. Grizzlies’in bölgede bulunduğunu ve “Buradaki genç kadınlardan herhangi biri için ayın zamanı mı?” Diye sordu.

Kalbim dövülerek. O gün tuvalete gidip malzemelerimi gömleğimin kolunu gizleyerek kimsenin görmemesini sağladım. Korucu bir el gösterisi istedi. Ne yapacağımı ya da sorusunu ayılarla nasıl ilişkilendirdiğini bilmiyordum, ama yavaşça kolumu kaldırdım ve herkesin bana baktıklarını hissettim.

Korucu bana bir kafeste uyumamı tavsiye etti! Güvenliğim için. Ayılar ve menstrüasyon hakkında bir şeyler ve… Ayrıntıları bile duymadım, ama geceyi kocaman, paslı bir kilitle sabitlenmiş dördüncü bir duvar açık metal çubukla tutturulmuş küçük, üç taraflı bir ahşap yapı içinde geçirdim. İsteksiz dayanışma içinde, yolculuktaki diğer iki kız beni o gece şirkette tuttu.

O zamandan beri kamp kurdum, ama ayı kafesini asla unutmadım. Hayat boyu kamp aşkı olabileceğinin tam önünde duran bir hatıra. (Bu arada, bilim adamları artık dönemlerin ayıları etkilemediğini biliyor. Kampı güvenle!)

Ya sen? Kamp kabusu gördün mü? Ve eğer büyük bir kampçıysanız, bu konuda ne seviyorsunuz?

Not; Yurt tatilleri ve aile seyahatleri için harika fikirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here