Bu tatilde bir yere uçacak mısın? Her zaman çok garip iki çocuğuyla (lordy) New York’tan Kaliforniya’ya uçuyoruz, ancak yetişkinlerin uçuş deneyimimizi eğlenceli hale getirmek için yapabilecekleri şeyler var. (Artık ne zaman çocuksuz seyahat edersek, temelde bir spa gibi hissediyor.) Yani, uçağa binmeye hazırlanırken, hava yolculuğunu tolere edilebilir, hatta eğlenceli hale getirmenin 15 yolu var…

JOANNA:

1. Piknik paketleyin. Ben her zaman bir tomar yiyecek getirme hayranı oldum – huysuz ekmek, peynir, salam. (FYI, tuzlu yiyecekler uçaklarda daha lezzetlidir.) Yiyecek yazarı Faith Durand, bir keresinde mükemmel bir ipucu verdi: “En canlandırıcı uçak atıştırması, sağlam bir Tupperware’de saklanmış soyulmuş bir klementindir, bu yüzden çantanıza çarpmaz. Size enerji ve hidrasyon artışı sağlar – ve narenciye spritzer gibi bile güzel kokmanıza neden olur! ”

2. Gürültüyü kapatın. Gürültü önleyici kulaklıklar harika, ama ya kafanızda büyük bir şey olmadan uyumak istiyorsanız? Şantiyeler, kornalar ve uçaklar gibi ortam seslerini azaltmak için özel olarak formüle edilmiş, ancak yine de arkadaşınızın konuştuğunu veya bir uçuş görevlisinin içki siparişinizi aldığını duymanıza izin veren DUBS kulaklıklarına takıntılıyım. Onları her gün ofiste kullanıyorum.

3. Kendinizi spritz. Arkadaşım iş için düzenli olarak yurtdışına seyahat ederdi ve her uçtuğunda yüzüne gül suyu sıkardı. Sadece uçaklarda yapardı, bu yüzden onun seyahat ritüeli oldu. Çok romantik ve güzel görünüyordu. Şimdi ben de aynısını yapıyorum.

KENDRA:

4. İki kelime: kompresyon çorapları. Onları ikinci hamileliğime geçerken erkek kardeşimin düğününe uçmak zorunda kaldığımda keşfettim. Onları giymedim ve hedefime geldiğimde bacaklarım normal boyutlarının iki katı kadar şişmişti! Çok rahatsız oldu. Doktorum, bir çift sıkıştırma çorabı almamı ve onları kırmızı göz uçuşunun evinde giymemi önerdi ve ne fark yarattığına inanamadım.

STELLA:

5. Telefonunuza film indirin. Son seyahatimde tuhaf bir Ethan Hawke ezme aşaması geçiriyordum, Önce üçlemesini indirdim. İTunes’daki bu üç filmi kiralamak, uçuşta bir film kiralamaktan daha ucuzdu. (Ayrıca, bir uçuşta izleyeceğiniz filmi sevmekten vazgeçmiyor musunuz? Görünüşe göre insanlar aslında uçarken yükselmiş duygular yaşıyorlar.)

6. Yedek bir şarj cihazı getirin. Bir uçuşun ortasında meyve suyunun bitmesinden daha kötü bir şey olamaz. Bu küçük adamı telefonumu şarj etmek için kullanıyorum.

Gemma:

7. Sütyenleri değiştirin. Hayatımın on bir yıl boyunca Hong Kong ve Londra arasındaki 13 saatlik uçuş evine gittim, bu sırada her zaman kablosuz bir sütyen takmayı öğrendim.

Lexi:

8. Maskarayı atla. Uçuşa başlamadan önce düzenli makyaj yaptım ama maskara atladım, ki bu zamandan beri susuz bir panda ayısı gibi görünebilirim. Banyoya gireceğim ve inmeden hemen önce rimel süreceğim.

9. Dergilerde stok. Bir uçakta smorgasbord dergi okumaktan çok daha büyük zevkler var. Havaalanında, beni düşündüren bir şey (The Economist), baştan sona dikkatsiz (Dokunma) ve görsel ilham (Vogue) için bir şey seçeceğim. Nedense, havada her zaman Real Simple okumaktan zevk alıyorum.

10. Bir atkı sarın. Her zaman çantama katlanmış büyük bir fular veya yumuşak şal tutarım. Bir battaniye veya yastık olarak kullanabilirsiniz ve 1980’lerle plastik ve metal arasına ne zaman yerleştirmek için temiz ve rahat bir katmana ihtiyacınız olacağını asla bilemezsiniz. Kendini bir kozaya sarmalısın. Not; Ve bu yastık ne kadar sevimli ?!

11. Güzel kokmasını sağlayın. Süper temiz, canlandırıcı bir kokusu olan elimde biraz Aesop Uçuş Terapisi şişesi tutuyorum. Bir ertelemeden uyandıktan sonra bileklerime, tapınaklara veya kulaklarımın arkasına sürtüyorum.

CAROLINE:

12. Özellikle uzun veya gece uçuşları için bir uçuş içi dopp kitini paketleyin. Her zaman yüzünü cennetsel bir buluta sokmak gibi bir nemlendirici sisim var; kuru dudaklar, eller vb. ile harikalar yaratan çok görevli bir balsam; ve temizlik ve tazeleme için bunlar gibi doğal mendiller.

13. Kapüşonlu bir elbise giyin. Bir kapüşon, iki nedenden dolayı iyi olan sihirli bir uçuş kıyafetidir: kaputu fazladan bir sıcaklık sağlamak için koyabilirsiniz ve arkadaşça rahatsız etmeyin işareti olarak ikiye katlar.

14. ELİNİZİ YIKAYMAYIN. Veya dişlerini fırçala. Wall Street Journal, 14 farklı uçuş banyosundaki suyu test etti ve “Salmonella ve Staphylococcus’tan küçük böcek yumurtalarına kadar uzun bir mikroskobik yaşam listesi” buldu. Pack Purell veya antibakteriyel bezler tazelemek için şişelenmiş su.

15. iyi olun. Bu açık gelebilir, ancak rahatınız biraz etrafınızdakilerin rahatına bağlıdır. Bir uçuş görevlisi olduğunuzu ve gün boyu yüzlerce huysuz gezginle uğraşmak zorunda olduğunuzu hayal edin. Özellikle kibar olmak, herkes için daha az stresli bir ortam yaratılmasına yardımcı olabilir. Geçen yıl dönüş uçuşunda, harried uçuş görevlisim bana kızılcık suyumu uzattı ve “Teşekkür ederim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here