Hiç Maine’e gittin mi? Daha yeni bir aile gezisinden döndük ve kayalık sahillere, ıstakoz rulolarına ve dost canlısı kasabalara düştük. Ne büyülü bir yer! İşte görmek istiyorsan birkaç anlık görüntü…

Maine Fort Williams Parkı

Fort Williams Park’ta eski arkadaşlara koşuyorum.

Yolculuktan üç gece geçirdik, Portland’da Maine’de bir kiralık evdeydik. Oyun alanlarına, fenerlere ve harika çocuk müzesine hayran kaldık – kötü bir kahkaha ve aptalca bir yürüyüş gibi ses efektlerine sahip mini bir tiyatro.

Olay menüsü

Eventide kahverengi tereyağlı ıstakoz rulo

Bon Appetit, sadece “2018 yılın restoran kenti” Portland, Maine adını verdi ve nedenini görmek zor değildi. Örneğin, Eventide Çin usulü buğulanmış çörekler üzerindeki en saçma kahverengi tereyağlı ıstakoz rulolarına hizmet ediyor. Gizli içeriğin patates olduğu Kutsal Çörek’i öneren herkese teşekkür ederim.

Maine şehrindeki Hidden Pond aile oteli

Birkaç gün şehirde serinledikten sonra Kennebunkport’ta Saklı Gölet’e gittik. Genelde kiralık evlerde kalıyoruz, bu yüzden bir tesiste iki gün geçirmek için heyecanlandık. Bu sevimli kabinlerde uyuyorsunuz!

Gizli Havuz Çerezleri

Bazen uyuyamıyorsam, bir otel açmayı hayal ediyorum ve misafirleriniz için sahip olabileceğiniz tüm sürpriz ve zevkleri düşüneceğim. Saklı Gölet bu şekilde çiviler. İlk geldiğinizde, köşkte ılık kurabiye ve çilek suyu alıyorsunuz…

Saklı Gölet

Her kabinde açık bir duş vardır ve havuz kenarında limonata sürahileri vardır. Gezinmek için bisiklet seçebilir, masa tenisi ve masa oyunları oynayabilirsiniz. Sabahları kahvaltı çantasını kabinin dışına çıkarmak için oğlanlar kapımıza koşarlardı. Her akşam, ateşin etrafında çok kızarırız. Kalmak böyle eğlenceli ve güzel bir yerdi!

Kennebunkport sahil

Kennebunkport sahil

Kennebunkport kasabasını araştırdık ve The Clam Shack’te öğle yemeğini aldık. Bir ıstakoz rulosu aldığınızda, size “tereyağı”, “mayo” veya “her ikisini” mi tercih ettiğinizi gösteren bir iğne verirler (Busted.)

Kennebunkport sahil

Sonra sahilde biraz okyanus havası ve o martı müziği için takıldık.

nine

İki geceden sonra, Maine’in orta kıyı bölgesindeki bir liman kenti olan Camden’e gittik. Küçük bir ev kiraladık ve annem bize katıldı! Bizi bir randevu gecesi göndermişti, bu yüzden Alex ve ben dokuzuncu evlilik yıldönümümüzü kutlamak için dışarı çıktık.

Camden yelken

Camden yelken

Milyonlarca yıl önce bir yelkenliyle nişanlandığımızdan beri özellikle eğlenceli görünen bir yelken açtık.

Maine’deki Baykuş’s Head plaj

Ertesi gün, ana arkadaşımız Julie bizi Owl’s Head plajıyla tanıştırdı.

Maine’deki Baykuş’s Head plaj

Deniz salyangozlarına benzeyen keşiş yengeçleri ve salyangozu bulabilirsiniz. Anlaşılan, onlara karşı mırıldandıklarında kabuklarından çıkıyorlar. Ne kadar tatlı?

Maine deniz kenarı Inn

Maine deniz kenarı Inn

Son akşamımız, Inn by the Sea’daki sevimli insanlar, yüzmeye gelmemize izin verdi. Toby, bu fotoğrafı çekmemi istedi: “Saat 7: 31’de yüzmeye gittiğimizi hatırlamak. “Anne, çok güzel” dedi ve bana havuzun dibinden bahsetti.

Alex ve Anton

Harika bir deneyim için çok teşekkür ederim Maine. İnsanların orada yaşadıklarına inanamıyorum. Geri dönmek için sabırsızlanıyorum. 🙂 Maine’de mi yaşıyorsunuz, hiç ziyaret ettiniz mi? Nerede kaldın Ne önerirsiniz? Duymayı çok isterim!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here